درخواست تحقير آميز استاد دانشگاه از يك دختر دانشجوي مسلمان در آلمان

7 آبان 12:42
در دانشگاه وورتسبورگ آلمان ، مناقشه بر سر پوشش حجاب يك دانشجوي مسلمان گزارش شده است. استاد روابط بين الملل اين دانشگاه از همه حاضران درخواست كرد كه حجاب خود را بردارند و يك دانشجوي مسلمان 19 ساله باحجاب را تحقير كرد.

پروفسور "گيزلا مولر براندك بوكو" استاد روابط بين الملل و مطالعات اروپا در دانشگاه ورتسبورگ آلمان در كلاس درس خود كه بيش از 250 دانشجو در آن حضور داشتند از دانشجويان خود خواست پوشش‌هاي سر خود را بردارند.
يك دانشجوي مسلمان ترك‌تبار 19ساله مستقيماً توسط اين استاد آلماني خطاب قرار گرفته از وي درخواست شد كه حجاب خود را بردارد. وي دليل اين درخواست خود را اين طور اعلام كرد كه دانشگاه يك فضاي سكولار است كه سمبل‌هاي مذهبي در آن جايي ندارد.
بر اساس گزارش‌هاي منتشرشده اين درخواست استاد دانشگاه وورتسبورگ فضاي كلاس را متشنج كرد و برخي دانشجويان به‌نشانه اعتراض به اين اقدام استاد خود و براي همبستگي با دانشجوي مسلمان كلاس درس را ترك كردند.
اين اقدام استاد دانشگاه وورتسبورگ آلمان انتقادات زيادي را از طرف محيط‌هاي دانشگاهي و سياسي به‌دنبال داشت و بار ديگر مسئله نقض حقوق بشر عليه مسلمانان را در اين كشور به نمايش گذاشت.

ارسال نظرات

نظرات شما

نظر شما