البرادعي نسبت به وقوع «انقلاب گرسنگان» در مصر هشدار داد

25 بهمن 12:35
هماهنگ‌كننده كل جبهه نجات ملي معارض مصر با اشاره به گسترش فقر در اين كشور نسبت به وقوع انقلاب گرسنگان هشدار داد.

به گزارش خبرگزاري فارس به نقل از المنار، «محمد البرادعي» طي سخناني گفت كه احساس مي‌كند با فتواي قتل معارضين فعاليت‌هاي وي نيز محدود شده است.

وي افزود كه تصور نمي‌كرد استاد فقه و بلاغت دانشگاه الازهر به نام خداوند فتواي قتل معارضان را صادر كند زيرا وي چيزي از اسلام نمي‌داند و خيانت، اتهام مزدوري و تكفير از منش اسلام نيست.

البرادعي تاكيد كرد كه مشروعيت مجوزي براي رهبري است و حسني مبارك كه شكست وي در رهبري ثابت شد، مشروعيت از او سلب شد؛ ما در ابتدا مخالف مبارك بوديم و اكنون ما عليه خودمان هستيم و دست آخر نيز همه سقوط خواهند كرد.

وي نسبت به وقوع انقلاب بعدي كه از آن به عنوان انقلاب گرسنگان نام برد، هشدار داد و گفت كه در صورت وقوع اين انقلاب خشك و تر با هم خواهند سوخت زيرا نيمي از مصري‌ها از فقر رنج مي‌برند اما مرسي همچنان بي‌توجه است و من اميدوارم كه رئيس جمهور به جاي اينكه هر هفته براي اقامه نماز جمعه به مسجد مشهوري برود، سري به حاشيه‌‌نشين‌ها بزند.

البرادعي تصريح كرد: مشكلي كه مصر اكنون با آن مواجه است، شكست در اداره كشور و اداره انقلاب 25 ژانويه است؛ ملت مصر از سرخوردگي قومي رنج مي‌برد.

وي در ادامه از گروه‌هاي اسلام‌گراي سياسي خواست تا اين موضوع را درك كنند كه مصر براي همه است و همه بايد با هم ارتباط داشته باشند و در كنار يكديگر زندگي كنند؛ مصر در حال حاضر بيشتر از هر چيزي به ثبات سياسي از طريق مشاركت ملي واقعي نياز دارد.

رئيس حزب الدستور اظهار داشت: ما به يك وزير كشور مستقل كه بتواند اعتماد به توانايي پليس براي حفظ امنيت را به جامعه بازگرداند و همچنين تلاش به براي توسعه عملكرد افسران پليس نياز داريم، ما 10 وزير براي اداره مرحله انتقالي تا برگزاري انتخابات پارلماني مي‌خواهيم.

ارسال نظرات

نظرات شما

نظر شما