تحريم خواننده زن اسرائيلي به دليل حمايت از فلسطين

10 مرداد 9:59
بر شدت حذف چهره هاي هنري اسرائيلي كه با مردم غزه ابراز همدردي كرده اند، افزوده شد. كنسرت نيني، خواننده مشهور اسراييلي، كه قرار بود در ۲۷ اكتبر امسال در تئاتر مانتزوني در شهر ميلان ايتاليا برگزار شود، به دليل موضع گيري هاي او به نفع فلسطينيان لغو شد.

 او تنها كسي نيست كه تاوان چنين حمايت هايي را مي دهد. چهره هاي هنري بسياري با حمايت از مردم بي دفاع غزه مورد غصب صهيونيست ها قرار گرفته اند.
مدير برنامه هاي او در ايتاليا از مخالفت انجمن زنان يهودي آدي-ويتزو در ايتاليا با حضور نيني در اين كنسرت خبر داد.روزنامه ايتاليايي لا رپوبليكا روز يكشنبه ۲۷ ژوئيه به نقل از برگزاركنندگان كنسرت نيني در ايتاليا نوشت كه آن ها موافق دخالت دادن سياست در جريان اين كنسرت نيستند. ظاهرا اظهارنظرهاي سياسي اين خواننده عليه سياستمداران اسراييلي باعث شد تا حاميان مالي كنسرت از برگزاري آن منصرف شوند. پيشتر نيز هاآرتص از خشم صهيونيست ها نسبت به برخي هنرمندان خود خبر داده بود. كمترين حمله و توهين به اين چهره ها در شبكه هاي اجتماعي جمله اي بود با مضمون: تو مايه ننگ اسراييلي! اورنا بنايي، بازيگر و كمدين ديگر چهره مغضوب شده، است. اين بازيگر در گفتگو با يك روزنامه تل آويوي جمله اي ابراز داشت كه برايش هزينه ساز شد، آن عبارت چنين بود: از اين كه مردم سرزمين او چنين رفتاري دارند، ابراز شرمندگي مي كند.
همچنين شيرا گفن، يكي از هشت كارگرداني بود كه در جشنواره فيلم بيت المقدس به كشتار غزه اعتراض كرده بودند، حمايت وي چنان گران بود كه در واكنش به سخنانش ليمور ليوانت، وزير ورزش رژيم صهيونيستي هم از كوره در رفت و او را مايه رسوايي اسراييل خواند و گفت متاسف است كه چنين افرادي در اين سرزمين زندگي مي كنند. اما جملات وزير وزرش بي پاسخ نماند و شيرا بطور كنايه اي در فيسبوك خود نوشت: اين كه براي همدردي با چهار كودك كشته شده چنين اعتراض هايي به پا مي كنند نشان دهنده اين است كه جامعه ما تا چه حد در خشونت غرق شده است.
وي در اين پست افزود: با اجازه شما من مي خواهم از خفا بيرون آيم و بگويم وقتي يك بچه كشته مي شود، اين موضوع به من آسيب مي زند. خشم صهيونيست ها از گفن زماني زبانه كشيد كه وي هنگام نمايش فيلم اش در جشنواره، روي صحنه رفت و نام كودكان فلسطيني اي كه در ساحل غزه كشته شدند، را خواند و به احترام آنها يك دقيقه سكوت كرد. ديگر خواننده اسراييلي بود كه حين اجراي كنسرت در اسپانيا رفتار رژيم صهيونيستي را محكوم كرده و آن را جنايت بار خواند. او پيش از بيان اين حرف ها از سوي مردم اسپانيا با اعتراض رو به رو و با عنوان تروريست خوانده شده بود. وي گفت: متاسفم كه در اسراييل من را براي حمايت از صلح به باد سرزنش مي گيرند. اما بايد بگويم ما داريم بهاي اشتباه رهبرانمان را مي پردازيم. هزينه اشتباهات سياسي آنهايي را كه به ما خيانت مي كنند، مي پردازيم. همه آنهايي كه تلاشي براي جلوگيري از خشونت نمي كنند، خيانتكار هستند.

 

ارسال نظرات

نظرات شما

نظر شما