ابتذال در رسانه‌هاي كشورمان

16 مهر 14:12
كميسيون پارلماني امنيت داخلي با انتقاد از شيوه پوشش مجريان و مهمانان برخي شبكه‌هاي تلويزيوني، آن را خلاف ارزش‌هاي اسلامي دانست. كميسيون امنيت داخلي تحت رياست ميرداد نجرابي امروز پيرامون برنامه‌هاي نشراتي تلويزيون‌ها، دعوت هنرمندان به شبكه‌هاي تلويزيوني و چگونگي برنامه‌هاي تفريحي برخي رسانه‌ها، جلسه اي را برگزار كرد.

دراين نشست خاطرنشان شد كه پوشيدن لباس‌هاي "برخي هنرمندان و نطاقان/مجريان در برنامه‌هاي تفريحي خلاف ارزش‌هاي اسلامي مي‌باشد."
اعضاي كميسيون از وزارت اطلاعات و فرهنگ و رئيس برخي رسانه‌هاي تصويري خواهان توجه جدي و پيگيري موضوع توسط كميسيون‌هاي مربوطه شوراي ملي شدند.
شبكه‌هاي تلويزيوني به مناسبت عيد قربان، برنامه‌هاي ويژه عيدي پخش كردند كه مجريان اكثر اين برنامه‌ها دختران و پسران جوان بودند.
در برخي اين شبكه‌ها مجريان دختر بدون چادر/روسري و با آرايش غليظ ظاهر شدند و در بيشتر برنامه‌ها آوازخوان‌هاي زن دعوت شده بودند كه پوشش اين زنان نيز خلاف پوشش زنان در جامعه است.
در يك دهه گذشته شمار رسانه‌هاي مختلف به ويژه تلويزيون‌ها خصوصي در افغانستان رشد قابل توجهي داشته اند كه شمار زيادي از زنان در اين رسانه‌ها كار مي‌كنند.
وزارت اطلاعات و فرهنگ چند سال پيش با نشر ابلاغيه اي به مجريان زن در شبكه هاي مختلف تلويزيوني دستور داد تا از نمايش سر برهنه و آرايش غليظ پرهيز كنند.
اين وزارت در آن زمان گفته بود كه مجريان زن بايد" اخلاق اسلامي و فرهنگ ملي" را رعايت كنند.
دراين ابلاغيه ذكر شدده بود:" به گويندگان زن نيز توصيه مي شود كه پوشش لباس سنگين و مطابق با فرهنگ اسلامي و ملي ما را كه بر متانت و وقار شخصيت ايشان مي افزايد، جدا رعايت كنند."
با وجود اعتراض‌ها و انتقادهاي مكرر مردم و اعضاي شوراي ملي نسبت به نشرات برخي تلويزيون‌ها، وزارت اطلاعات و فرهنگ تاكنون در اين رابطه اقدام عملي انجام نداده است.

 

ارسال نظرات

نظرات شما

نظر شما