همسر «الهام علي‌اف»؛ مأمور اجراي سياست‌هاي ضدديني در جمهوري آذربايجان

29 مهر 0:41
بانوان مسلمان كشور آذربايجان بيش از ۱۵ سال است كه از داشتن حجاب در اماكن دولتي محروم هستند و بايد تصاوير آن‌ها بر روي اوراق شناسايي بدون داشتن حجاب اسلامي باشد. جمهوري آذربايجان بزرگ‌ترين و پرجمعيت‌ترين كشور منطقه قفقاز جنوبي است كه در سال ۱۹۹۱ پس از فروپاشي و دگرگوني كشور اتحاد جماهير شوروي به استقلال دست‌يافت.

اين كشور در زمان جنگ‌هاي روسيه و ايران در بين سال‌هاي ۱۸۱۳ تا سال‌هاي ۱۸۲۸ طي دو قرارداد گلستان و تركمن چاي از ايران جدا شد و به خاك روسيه ملحق گرديد. كشور آذربايجان پس از سقوط امپراتوري روسيه در سال ۱۹۱۷ و باروي كار آمدن و به قدرت رسيدن بلشويك‌ها در روسيه و با توجه به ضعف دولت مركزي بلشويك‌ها، در سال ۱۹۱۸ با كمك ترك‌هاي عثماني حكومتي تحت عنوان جمهوري آذربايجان را تشكيل داد كه اين حكومت ۲ سال بيشتر دوام نياورد و در سال۱۹۲۰ ارتش سرخ روسيه اين حكومت را لغو كرده و آذربايجان را داخل قلمرو شوروي سابق قرارداد.
جمهوري آذربايجان به‌عنوان بزرگ‌ترين كشور شيعه منطقه قفقاز مركزي به شمار مي‌رود و ازنظر بافت جمعيتي (۷۵درصد) اين كشور شيعه هستند كه دومين كشور شيعي جهان محسوب مي‌شود.
جمهوري آذربايجان به خاطر موقعيت ژئوپولتيكي و راهبردي و منابع غني انرژي و همچنين ارتباط آن با دنياي اسلام وجهان غرب موردتوجه ويژه قدرت‌هاي جهاني است. اين كشور در حالي بيست و ششمين سال استقلال خود را جشن مي‌گيرد كه در سال‌هاي سپري‌شده و با توجه به رفتار و سياست‌هاي خاندان علي‌اف خود را دولتي شيعه ستيز معرفي كرده و در اين سال‌ها سعي كرده است از هر ابزار و نيرويي براي سركوب و اعمال فشار بر شيعيان در داخل خاك اين كشور استفاده كند.
«دولت آذربايجان نه‌تنها هيچ اقدام عملي در جهت تعميق "هويت" باورهاي اسلامي و شيعي انجام نمي‌دهد بلكه درصدد برتري دادن و هويت بخشي به تفكر لائيسم و سكولاريسم (همانند آتاتورك) در ساختار و حاكميت اين كشور است كه بزرگ‌ترين چالش پيش روي شيعيان جمهوري آذربايجان با دولت و حاكميت خاندان علي‌اف همين عامل است».
رئيس‌جمهوري كشور آذربايجان در ۳۱ اكتبر سال ۲۰۰۳ قدرت را در اين كشور به دست گرفت. علايق و گرايشات شديد علي‌اف به غرب و دنباله‌روي او از كشورهاي غربي در همه ابعاد سياسي، اقتصادي ، فرهنگي باعث گرديد كه روند اسلام‌ستيزي در كشور آذربايجان سرعت بيشتري به خود بگيرد.
علي‌اف در ميان مردم آذربايجان به خاطر علاقه و ميل شديد به قمار شخصيتي معروف است. وي به خاطر علاقه فراوان به قمار در ايام جواني (۱۹۹۶) و به خاطر باخت كلان به قماربازان استانبولي مدتي گروگان گرفته شد كه درنهايت با وساطت پدرش (حيدر علي‌اف) از اين گرفتاري رهايي پيدا كرد.
علي‌اف در سال ۱۹۹۸ به خاطر انتشار عكس‌هاي مبتذلش به همراه يك خوانند مطرح تركيه از سمت خود بركنار شد. وي بعد رسيدن به مقام رئيس‌جمهوري آذربايجان نيز به اين رويه غيراخلاقي خود همچنان ادامه داد تا اينكه فساد اخلاقي وي در برقراري رابطه نامشروع با معلم خصوصي فرزندش براي مدت‌ها تيتر اصلي تمامي خبرگزاري‌ها و رسانه‌هاي اروپايي شد.
ترويج فساد و برهنگي كه از ابزارهاي اصلي غربي‌ها مخصوصاً لابي‌هاي صهيونيستي براي مقابله با اعتقادات و ارزش‌هاي ديني در كشورهاي مسلمان است، در چند دهه اخير رواج بيشتري داشته است و كشورهاي كه سران و روساي جمهور آن‌ها وابسته به فرهنگ و تفكرات غرب هستند همواره سعي كرده‌اند اين فرهنگ برهنگي را در بين مردم كشورشان رواج دهند. آن‌ها باهدف از بين بردن فرهنگ و هويت بومي كشورها و ايجاد زير ساختارهاي نوين فرهنگي طبق دستور كار غربي‌ها دست به رواج برهنگي در كشورهاي خود مي‌زنند.
اسلام‌ستيزي رژيم پهلوي با محوريت فرح همسر محمدرضا شاه كه با ترويج برهنگي سعي در از بين بردن هويت اسلامي شيعي در كشور اسلامي ايران داشت، رفتار و اقدامات"ليلا طرابلسي "همسر بن علي رئيس‌جمهور مخلوع تونس كه در طول سال‌هاي اقتدار و قدرت همسرش اين فرهنگ را در كشور تونس ترويج مي‌داد، هم‌اكنون توسط «مهربان علي‌آوا» ( مهربان عارف قيزي علي آوا) همسر الهام علي‌اف پيگيري مي‌شود و وي با اقدامات و رفتار خود سعي در تكميل پروژه دين‌ستيزي و شيعه ستيزي غربي‌ها و رواج فرهنگ برهنگي در دومين كشور شيعه جهان يعني آذربايجان را دارد. مهربان علي آوا همسر الهام علي‌اف در بافت قدرت سياسي حاكم در كشور آذربايجان صاحب نفوذ و تأثيرگذاري قابل‌توجهي است.
پس از گشايش بنياد حيدر علي‌اف (رئيس‌جمهور سابق آذربايجان) كه باهدف تربيت نسل جديد بر اساس گفتمان لائيك پايه‌ريزي شده بود، مهربان علي آوا به رياست اين نهاد مهم برگزيده شد. اين بنياد اندك‌اندك بر اساس تفكرات غرب گرايانه مهربان علي آوا كنترل نهاد "آموزش و پروش" در كشور آذربايجان را زير نظر خود قرارداد. فلذا سيستم آموزش‌وپرورش آذربايجان بر اساس تفكرات غرب گرايانه مهربان علي آوا ، اين كشور را براي پي‌ريزي و ترويج فساد در لايه‌هاي مختلف اجتماع آذربايجان آماده كرد. مهربان علي آوا هم‌چنين رياست كميته برگزاري مسابقات يورو ويژن، به‌منظور معرفي و تبليغ تمدن جديد غربي براي جوانان اين كشور را بر عهده گرفت و با اين كار عملاً تمركز مسئولين كشور آذربايجان را براي پاسخگويي به مطالبات ملي مذهبي مردم و مسئله ملي قره‌باغ را منحرف كرد. الهام علي‌اف در ژانويه سال ۲۰۱۷ طي حكمي ، همسر خود مهربان علي آوا را به‌عنوان معاون اول خود منصوب كرد.
الهام علي‌اف و اعضاي خانواده‌اش در رأس تمامي فسادهاي مالي آذربايجان قرار دارند. پسر كوچك و دوازده‌ساله الهام علي‌اف رئيس‌جمهور آذربايجان صاحب و مالك چندين كاخ و امارت لوكس در دبي است. ميزان املاك و مستغلات ليلا و آرزو علي‌اف دو دختر الهام علي‌اف بيش ۸۰ ميليون دلار برآورد شده است . طبق گزارش روزنامه گاردين خانواده علي‌اف متهم به همكاري با يك شبكه مافيايي بريتانيايي براي پول‌شويي به مبلغ (۲.۹ ميليارد دلار ) هستند. بر اساس آمار و اطلاعات رسمي و بين‌المللي الهام علي‌اف متهم به نقض حقوق بشر ، پول‌شويي ، فساد سامانمند و تقلب در انتخابات رياست جمهوري در سال ۲۰۱۲ است.[۱]
خاندان علي‌اف براي مقابله با شريعت اسلام و هويت شيعي در جامعه آذربايجان و كم‌رنگ كردن اعتقادات مردم ، دست به انجام اقدامات فراوان و گسترده‌اي زده است كه ازجمله آن‌ها مي‌توان به ممنوعيت خواندن نماز در اماكن عمومي و دولتي ، ممنوعيت عزاداري براي سالار شهيدان امام حسين (ع) در ايام سوگواري محرم ، دستگيري و زنداني كردن فعالان اسلامي، ممنوعيت حجاب براي دانش آموزان و دانش جويان در مدارس و دانشگاه‌ها ، متحدالشكل كردن پوشش دانش آموزان دختر در دبيرستان‌ها (دامن كوتاه بدون روسري) و ... اشاره كرد.
مسابقات «يورو ويژن» ازجمله مهم‌ترين مسابقات رقص و آواز در جهان به‌حساب مي‌آيد كه به عهده گرفتن ميزباني اين مسابقات (يورو ويژن۲۰۱۲)، از طرف كشور آذربايجان ، دومين كشور شيعه‌نشين در جهان و همچنين تبليغات گسترده و بي حد و حساب دولت در زمان برگزاري اين مسابقات (سال ۲۰۱۲ )، كسب مقام اولي آذربايجان در مسابقات رقص و آواز يوروويژن در سال۲۰۱۱ ، همه نشان از عزم خاندان علي‌اف و اربابان غربي آن‌ها براي مبارزه با هويت اسلامي و شيعي در اين كشور است؛ چراكه منحرف كردن افكار عمومي از همه مسائل سياسي،اقتصادي، نظامي، مخصوصاً مسائل ديني و هويتي به سمت مسابقات يورو ويژن ، و تبديل كردن آن به مسئله اصلي و روزمره جامعه هدف اصلي حكومت علي‌اف در آذربايجان است. برگزاري مسابقه يوروويژن در شهر باكو(مهد تفكرات اسلامي در آذربايجان) ، جدالي ميان اسلام‌گرايي و لائيسم بود.
خاندان علي‌اف با زنداني كردن امام جماعت‌هاي مساجد ، چهره‌ها و شخصيت‌هاي تأثيرگذاري كه بين مردم از جايگاه و ارزش ديني بالاي برخوردار هستند، سعي دارند چهره‌هاي معتقد به اسلام اصيل را از صحنه اعتقادي مردم حذف كنند، و با جايگزين كردن امام جماعت‌هايي كه رفتار و كردار آن‌ها مغاير شئون اسلامي است و طرفدار (برهنگي ، شراب‌خواري) و جيره‌خوار خاندان علي‌اف هستند، اسلام موردپسند خود و همپيمانان غربي-صهيونيست خود را در بين افراد جامعه ، بخصوص قشر جوان و تشنه دين و اسلام اصيل ، رواج دهند.
بانوان مسلمان كشور آذربايجان بيش از ۱۵ سال است كه از داشتن حجاب در اماكن دولتي محروم هستند و بايد تصاوير آن‌ها بر روي اوراق شناسايي بدون داشتن حجاب باشد. اتفاقات و رويدادهاي كشور آذربايجان در دو دهه گذشته (به‌عنوان دومين كشور شيعه در جهان) ، نشان‌دهنده اسلام‌ستيزي از جانب دولتمردان اين كشور بخصوص از طرف خاندان علي‌اف است كه نشان داده‌اند از حكومت‌هاي كمونيستي سابق حاكم بر اين جمهوري چيزي كم ندارند.

ارسال نظرات

نظرات شما

نظر شما