دخترانم در 2.5 سالگي حافظ قرآن بودند؛ موفقيت دختران مديون زحمات مادر

9 تير 4:25
ذكريا محمدي» پزشك خانواده روستاي «فردو» استان قم، داراي دو دختر يازده ساله به نام «زهرا» حافظ بيست جزء قرآن و «زينب» 9 ساله حافظ يازده جزء قرآن درباره حضور خود در ايران گفت: سي و يك سال پيش به ايران آمدم در دوران تحصيلم يتيم شدم.

وي افزود: با توجه به استعدادم به كمك بستگانم در دانشگاه تهران مشغول به تحصيل در رشته پزشكي شدم، از همان سالها فعاليت‌هاي خود را به صورت موذن مكبر و قاري قرآن در مسجد شروع كردم و جزء اولين پايه گذاران انجمن دانشجويي «فدا» دانشجويان مهاجر در دانشگاه بودم.

وي در خصوص فراگيري قرآن از سوي دختران خود اظهار داشت: مادرشان از دو و نيم سالگي به آموزش قرآن به دختران مي‌پرداخت، خانم طاهري خود تحصيلكرده شيمي است و در آموزش قران به دخترانمان تلاش فراوان نمود.

اين پزشك افغانستاني درباره زمينه هاي ترغيب زهرا و زينب به سوي حفظ قرآن، گفت: من قاري قرآن بودم و همسرم هم فعاليت قرآني داشت و اين زمينه كودكانم را كه حافظه خوبي داشتند، كمك كرد تا بدون اصرار از طرف ما ترغيب به حفظ قرآن شوند. پس از فارغ‌التحصيلي به قم آمديم و كودكانم در جامعه القرآن قم به حفظ قرآن پرداختند.

محمدي با اشاره به اينكه فرزندانش فقط يك روز در هفته آموزش مي‌بينند، گفت: با توجه به اينكه ما در روستا هستيم امكان اينكه دخترانم هفته‌اي سه بار به جامعه‌القرآن بروند نيست اما با تلاش خود توانستند اين نقصان را جبران كنند و با توجه به برنامه خاص اين دارالقران تا چهار سال آينده حافظ كل قرآن خواهند شد .

وي درباره ساير فعاليت‌هاي علمي خانواده خود گفت: دخترانم با مفاهيم عربي آشنا و در مدرسه شاگرد نمونه‌اند توانايي صحبت به زبان عربي را دارند، من نقش خاصي در آموزش كودكانم ندارم و خانمم تلاش‌هاي فراواني درآموزش دخترانم دارد.

اين پزشك خانواده افغانستاني در خصوص عواملي كه دخترانش را ترغيب به حفظ قرآن كرد، گفت: دخترانم در دو نيم سالگي نيمي از جزء سي قرآن را حفظ بودند و ازابتدا صداي قرآن و ادعيه در گوش فرزندانم طنين انداز بود.

وي در پايان در پاسخ به اين سوال كه خانواده و محيط چه سهمي در آموزش كودكان شما داشتند، اذعان داشت: بيشترين سهم را خانواده در آموزش دختران من داشت قبل از اينكه به فردو بيايم در تهران هم دخترانم تحت تعليم قرار داشتند.

ارسال نظرات

نظرات شما

نظر شما