تشديد كودك كشي هاي عربستان در يمن و نگراني هاي بين المللي

7 شهریور 23:36
شبكه تلويزيوني لبناني الميادين اعلام كرد، كودكان يمن به اهدافي براي حملات عربستان تبديل شده اند و تا كنون حدود سه هزار كودك در حملات هوايي به يمن جان خود را از دست داده اند. الميادين افزود ، اين حملات، دو هزار و چهارصد زخمي هم در بين كودكان بر جاي گذاشته است و اين در حالي است كه جامعه جهاني در برابر جنايت هاي عربستان در يمن سكوت كرده است .

رژيم آل سعود از مارس 2015 با حمايت آمريكا و برخي كشورهاي عرب منطقه به يمن حمله كرده است كه در اين حملات، تا كنون بيش از 12 هزار يمني كشته شدند و هزاران يمني نيز مجروح شده اند كه بيشترشان كودك هستند .

در چنين شرايطي سازمان ديده بان حقوق بشر و 56 سازمان غيردولتي ، تحقيقات بين المللي مستقل اعضاي شوراي حقوق بشر سازمان ملل را درباره موارد نقض حقوق بشر در يمن خواستار شدند. تداوم انفعال جامعه جهاني در برابر رژيم كودك كش عربستان گستاخي اين رژيم را در تشديد جناياتش از جمله كشتار بيشتر يمني ها در پي داشته است. عربستان با تشديد كشتار كودكان يمني درصدد ايجاد رعب و وحشت و به تسليم واداشتن مردم يمن در برابر توسعه طلبي هاي رياض هستند.

در اين زمينه روزنامه ايرلندي آيريش تايمز چاپ دوبلين (پايتخت ) نيز با اشاره به بيانيه مشترك مديران سه نهاد وابسته به سازمان ملل درخصوص وضعيت وخيم انساني در يمن نوشت :

"جنك دريمن - جنك عليه كودكان است ."

تحليل گران سياسي كشتارهاي دسته‌ جمعي همچون كشتار مردم يمن بدست دولت سعودي را بدترين نوع تروريسم توصيف كرده اند . در اين ميان مواضع دبيركل كنوني و پيشين سازمان ملل متحد مورد انتقاد است كه به صراحت و يا بطور ضمني اعلام كردند كه به دليل وابسته بودن اين سازمان به پول دولت سعودي، امكان محكوم كردن كشتار كودكان يمني وجود ندارد . اين نشان‌دهنده وضع اخلاقي اسفبار سياستمداران بين‌المللي است . در اين چارچوب اقدام بان كي مون ، دبير كل سابق سازمان ملل در خارج كردن عربستان از ليست ناقضان حقوق كودكان و تعلل دبير كل كنوني سازمان ملل در تصحيح عملكرد اشتباه دبير كل قبلي و ادامه انفعال در برابر جنايات عربستان نقش عمده اي درگستاخي هاي عربستان در تداوم جناياتش در يمن داشته است.

با شكست عربستان در نيل به اهدافش در يمن، جنايات اين رژيم به منظور تحت الشعاع قراردادن ناكامي‌هايش ابعاد هولناك‌ تري به خود گرفته است. اين موضوع باعث شده كه جهانيان همچنان شاهد تداوم تراژدي باشند كه رژيم آل سعود با جناياتش عليه مردم يمن رقم زده است.

رادني شكسپير، تحليل گر مسائل سياسي در انگليس در اين زمينه گفت :

"تجاوز عربستان به يمن و كشتار زنان و كودكان اين كشور، نسل كشي است. "

عربستان به عنوان نماد وهابيگري و گسترش دهنده عقايد انحرافي تكفيري و سلفي گري با كشتار كودكان نشان داده است كه هيچ حد ومرزي براي جنايات خود قائل نيست و تنها با تشديد جنايتش در صدد اقناع ماهيت خشونت بار خود است . چنين عملكردي تداعي كننده خشونتهاي نازيسم ، فاشيسم و صهيونيسم درعرصه روابط بين الملل است .

ارسال نظرات

نظرات شما

نظر شما