يونيسف: ۱۳۷ ميليون كودك در وضعيت ناگوار قرار دارند

29 آبان 8:50
يونيسف يا صندوق كودكان سازمان ملل متحد در گزارش خود در مورد وضعيت كودكان در جهان، مي‌گويد كه ۱۳۷ ميليون طفل در وضعيت ناگوار زندگي مي‌كنند.


به گزارش مانيتورينگ خبرگزاري آوا، در اين گزارش كه در روز جهاني كودك منتشر شدآمده است كه ميليون‌ها كودك، در ۳۷ كشور جهان در وضعيت ناگوار زندگي مي‌كنند كه در بيش از ۱۰ كشور بسيار نگران كننده‌ مي‌باشد.

يونيسف خاطر نشان ساخته‌ كه وضعيت كودكان درحال حاضر به مراتب بدتر از ۲۰ سال پيش مي‌باشد كه از هر ۱۲ كودك، يكي از آنها به آيندۀ اميدي ندارد.

صندوق سازمان ملل متحد گفته‌است كه در حال حاضر اين كودكان به خصوصا در كشورهاي يمن، عراق، سوريه، سودان جنوبي و جمهوري افريقايي مركزي با فقر مطق، مرگ ناشي از خشونت، نداشتن دسترسي به مكتب روبرو اند.

سازمان ملل، نشانه‌هاي مرگ ناشي از خشونت را در برابر كودكان دركشورهاي مانند يمن، سوريه، ليبي، عراق، اوكراين و سودان جنوبي پيدا نموده‌است.

يونيسف دليل بدتر شدن وضعيت كودكان را در نزيك به ۳۷ كشور جهان، جنگ و وخيم بودن وضعيت اقتصادي و سياسي عنوان كرده‌است.

صندوق كودكان سازمان ملل متحد چندي قبل نيز از افزايش مرگ‌ومير كودكان به دليل فقر، گرسنگي و افزايش‌هاي جنگ داخلي در برخي از كشورهاي هشدار داده بود.

گزارش سازمان ملل در مورد كودكان و تجليل از روز اطفال در حالي در شماري از كشورها صورت مي‌گيرد كه هزاران كودك هنوز هم با مشكلات گوناگون در سراسر جهان روبرو‌اند.

هرچند شماري از نهاد مدافع از كودكان كمك‌هاي بشردوستانه براي نجات آنان از وضعيت رقب‌بار انجام داده، اما به دليل ارقام زياد آنان، اين كمك‌ها، كافي نبوده‌است.

ارسال نظرات

نظرات شما

نظر شما